Yanmaz Akustik Sünger

Yanmaz akustik sünger malzemelerinin amacı, herhangi bir alanda kalan istenmeyen sesi ortadan kaldırarak ses kalitesini artırmaktır. Bu amaç, akustik köpük panellerin duvarlara ve tavana stratejik olarak yerleştirilmesini ve oda içindeki rezonansın etkili bir şekilde ortadan kaldırılmasını gerektirir.

” Süngerlerimiz perakende ve toptan olarak satışı mevcut ürünlerdir. Ankara Çankaya satış ofisimizi ziyaret ederek veya internet üzerinden siparişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. “

Yanmaz Akustik Sünger Teknik Detayları

Süngerler piramit, yumurta, special, labirent ve düz formlardadır.

Ses yutum katsayısına etki eden yoğunluklar 50-70 ve 90Dns’dir. Stoklarda bulunan standart yoğunluk 50DNS’dir. Eğer ses frekansı yüksek değilse sizin için yeterli olacaktır.

Ölçüler 100*100cm yoğunlukta olmak üzere 100*200cm olarak da elde edilir. Veya farklı tasarımlar elde etmek isteyen müşterilerimiz için 50*50cm veya 50*100cm olarak imal edebiliriz.

yanmaz akustik piramit sünger fiyatları

YANMAZ AKUSTİK PİRAMİT SÜNGER

yanmaz akustik yumurta sünger fiyatları

YANMAZ AKUSTİK YUMURTA SÜNGER

yanmaz akustik labirent sünger fiyatları

YANMAZ AKUSTİK LABİRENT SÜNGER

yanmaz akustik düz rulo sünger fiyatları

YANMAZ AKUSTİK DÜZ SÜNGER

Amaç, konuşma netliğini ve ses kalitesini iyileştirerek sesin özelliklerini geliştirmektir . Bu nedenle, kayıt stüdyolarında genellikle yanmaz akustik süngerler kullanılmaktadır . Oda içindeki rezonansı azaltmak sesi tamamen ortadan kaldırmak değildir. Bu, benzer boyutlardaki sünger parçalarını, çoğunlukla koni veya üçgen şeklinde, karşıt duvarlara yerleştirerek elde edilir.

SÜNGERİN YANMAZ OLMASI NE İŞİMİZE YARAYACAK ?

Ses dalgaları yüzeylerden yansır ve odanın içinde dalgalanmaya devam eder. Bir dalga, katı bir yüzeye vurmak gibi akustik empedansta bir değişiklikle karşılaştığında, akustik yansımalar ortaya çıkar. Bu yansımalar dalga duyulamaz hale gelmeden önce birçok kez gerçekleşir. Yansımalar, faz toplamı ve faz iptali gibi akustik sorunlara neden olabilir. Doğrudan kaynak dalga yansıyan dalgalarla çakıştığında yeni bir karmaşık dalga oluşur. Bu karmaşık dalga, kaynak malzemenin frekans yanıtını değiştirecektir. Tüm bu yaşanan olayda süngerin yoğunlu çok önemlidir. Malzemenin yüksek yoğunlukta olabilmesi için farklı kimyasal maddelerle tepkime haline geçirilmesi gerekir.

yanmaz akustik sünger ses yalıtımı fiyatları

AKUSTİK DUBLAJ ODASI YALITIMI

akustik sünger ses yalıtımı uygulaması

AKUSTİK SÜNGER KAPLAMA

Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Yanmaz akustik sünger, polieter veya poliester veya poliüretan köpükten ve ayrıca melamin köpükten yapılmış hafif bir malzemedir. Genellikle piramit veya kama şekilli ses yutucu olarak işlev görmek üzere bir kayıt stüdyosu veya çevre benzer bir tür duvarlarına yerleştirilmesi için uygundur.

yanmaz akustik sünger ses izolasyonu fiyatları

MEKANİK ODA SES İZOLASYONU

yanmaz akustik ses izolasyonu firması

STÜDYO MÜZİK ODASI DUVAR KAPLAMA

Akustik süngerler kendinden yapışkanlı ve yapışkansız olarak 2 ayrı uygulama modeline sahiptir. Yapılan ses yalıtımı uygulamalarının daha kısa sürede tamamlanması için yapışkanlı modelini tercih edebilirsiniz. Yapışkanlarımız çift ağ bantlı olup uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Yapışkansız modelleri için solid bazlı aks-rapid sünger yapıştırıcıları mevcuttur. M2ye uygun sprey ve teneke halinde satışlarımız mevcuttur.

Malzeme paketlemeleri genellikle 20 m2 halindedir. 100cm * 100cm ürünler olduğu için montajda sorun çıkarmayacak kolay bir şekilde taşıma işlemi gerçekleştirebileceksiniz.

Pu Yanmaz Akustik Sünger Ses Yutum Değeri

pu yanmaz akustik sünger ses yutumu değerleri

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

Tekno akustik Ankara ses yalıtım firması olarak doğru ve kesin çözümler üretmek için bir telefon uzağınızdayız.

Uygulama & Ürün Galerisi