Hacim Ses Akustiği

AKUSTİK SES YALITIMI

Ofis Akustiği

Avukatlar, doktorlar ve İK personeli gibi ofis kullanıcıları gizliliğe ihtiyaç duyarlar. Seslerin karmaşık bir hale gelmesi gizliliğin azalması gibi etkenler müşterilerin, hastaların veya çalışanların dikkatlerini dağıtır ve kişisel sorunları tartışabilecekleri bir atmosfere sahip olamadıklarını düşünürler. Bu sorunu ortadan kaldırmak için, sesin duvarlar tarafından iletilmesini engellemek, sesin tavanın üstünde dolaşmaması ve kapının etrafına sızmaması için uygun akustik tedavi kullanılmalıdır.

Ofislerde Akustiğin Önemi

Gürültü çalışma alanına girdiğinde, yaratıcılık ve verimlilik pencereden dışarı çıkar. Bu nedenle ofis akustiği malzemeleri üreticisi olarak, aşırı gürültüyü sınırlayan ve emen öğeleri tasarlayarak, performansı artıran hoş çalışma alanları oluşturduk.

akustik ofis ses yalıtımı

açık ofis es yalıtımı malzemeleri

ofis akustiği ses yalıtımı

açık ofis akustik ses yalıtımı malzemeleri

KONFERANS SALONU AKUSTİK YALITIMI

Konferans odalarında konuşma anlaşılırlığı kritik öneme sahiptir. Gizliliği garanti etmek için, klima, mekanik sistemler ve dış gürültü kaynaklarından gelen gürültüyü azaltmak gerekir. Odadaki yankılanma süresi ne kadar düşük olursa konuşma anlaşılırlığı o kadar iyi olur. Bu nedenle odanın yankılanma süresi .5 ile .75 saniye arasında olmalıdır. Tüm bu olanakları sağlamak için firmamız tarafından et etkili çözümleri sizlere sunmaktayız.

Dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • Konferans salonlarında yapılan çalışma ve tartışmalar genellikle çok fazla konsantrasyon gerektirir. Bu nedenle iyi akustik, çalışanların konsantre olma yeteneğini en üst düzeye çıkaran akustik olarak konforlu bir ortamda çalışmasını sağlar.
  • Önemli toplantılar ve sunumlar genellikle konferans salonlarında yapılır. Bu, konuşmanın net ve kolay anlaşılır olmasını sağlamak için iyi akustiğin önemli olduğu anlamına gelir.

Peki akustiği nasıl sağlarız ?

Konferans salonları sadeliğin ve kalitenin ön planda olduğunu göstermesi gereken alanlar olduğu için akustik panel grubu ürünlerini kullanmaktayız. Kumaş kaplı duvar ve tavan panelleri ile birlikte sesi yansıtıcı ahşap paneller gerekli noktalarda kullanarak etkili bir yalıtım sağlanmış olur.

konferans salonu akustik ses yalıtım malzemesi

konferans salonu akustik düzenleme

konferans salonu akustik panel kaplama

konferans salonu akustik kaplama ürünleri

TOPLANTI ODASI AKUSTİK SES YALITIMI

Toplantı odalarında yapılan önemli görüşmelerin dışarıya sızmaması büyük önem gerektirir. Bu nedenle duvar, tavan ve zeminin yalıtımlı olması gerekir. Sesin kaçacağı noktalarda uygulanacak malzemeler sesin frekans aralığına göre değişmektedir. Ayrıca sadece içeriden dışarıya değil dışarıdan da içeriye gelen sesler konuşma esnasında rahatsız edici bir durum oluşturacağından yalıtım uygulaması yaptırmanız firmanız için faydalı olacaktır.

Toplantı Odalarında Akustik

Firmanıza gelen müşterilerinizi güzel ağırlamak isterken ortamın tasarımına da dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Renkler insan psikolojisini etkileyen önemli faktörler olduğu için güvenirliği ve kaliteyi yansıtan renklerde akustik yalıtım malzemeleri ile odayı dekore etmek hem tasarıma verdiğiniz önemi hemde akustik yalıtımı sağlar.

Sizde toplantı odanızda akustik ses yalıtımı yaptırmak istiyorsanız; sizler için ses yalıtım malzemeleri satışımız ve uygulamamız mevcuttur.

Toplantı odaları hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

toplantı odası ses yalıtımı

toplantı salonu akustik ses yalıtımı

toplantı odası akustik ses yalıtımı

akustik toplantı salonu kiralama

ÇAĞRI MERKEZİ SES YALITIMI

Çağrı merkezleri genellikle müşterilerle kulaklıklarla konuşan çok sayıda operatörle dolu büyük odalardır. Birden fazla ses, aynı anda odanın içindeki hava dalgalarını doldurur. Yankıları çevre duvarından, tavandan ve zemin yüzeylerinden sekmeye devam ettikçe, telefon bankası operatörleri müşterileri ile telefonda sohbet etmek için zorlanır ve odadaki desibel seviyeleri yükselmeye devam eder. Bu nedenle çağrı merkezi ses yalıtımına yatırım yapmak önemlidir . Kötü çalışma ortamı ses sinyallerini bulanıklaştırır, konuşmanın netliğini tehdit eder ve telefon görüşmesinin etkinliğini sınırlar. Daha kullanıcı dostu bir çağrı merkezi ortamı üretmenin anahtarı çağrı merkezi gürültü azaltma ürünlerini kurmak ve yankıyı ortadan kaldırmaktır.

Çağrı Merkezi Akustik Yalıtım Malzemeleri

Akustik paneller çağrı merkezi alanına istediğiniz gibi yerleştirilebilir. Projelerimizin büyük kısmı, ses paneli yerleşimi için çevre duvar alanınızın veya tavanınızın en üst 1/3’ünü hedefleyecektir. Amaç, ses yalıtımı panellerini odanın çevresine mümkün olduğunca eşit şekilde dağıtmak olacaktır. Ayrıca panelleri hücre iş istasyonu konumlarına iç kısım olarak kesmemize ve panelleri, telefon operatörleriniz için bülten panoları olarak ikiye katlayacak şekilde yükseltmemize izin verebilirsiniz. Kumaş sarılı iç duvarlara sahip çoğu kabin ayarının, gerçekten gürültüyü yansıtan ve akustiği daha iyi değil daha da kötüleştiren sert metal panel yüzeyleri ile desteklendiğini unutmayın. Ses panellerimizi hücrelere yerleştirmek, yüzeyden sıçrayan yankıların % 80’ini emer.

çağrı merkezi yalıtım malzemeleri

call center acoustic sound insulation

çağrı merkezi akustik ses yalıtımı

çağrı merkezi akustik ses yalıtımı fiyatları

SİNEMA SALONU SES YALITIMI

Sinemalarda, tiyatrolarda ve oditoryumlarda, performans ve gösterimlerden yararlanmak için ele alınması gereken bir dizi potansiyel akustik sorun vardır: filmden veya performanstan, özellikle seslerden gelen ses net olmalı ve yankı tarafından engellenmemelidir. Sinema / oditoryum alanları genellikle büyüktür ve ses dalgaları odaya yayıldıkça, konuşma anlaşılırlığı tehlikeye girebilir. Lobiler gibi bitişik alanlardan gelen gürültü rahatsız edici olabilir ve kullanıcıların zevkini olumsuz yönde etkileyebilir.

sinema salonu akustik ses yalıtım fiyatları

akustik sinema salonu ses sistemleri

sinema odalarında akustik yalıtım

sinema salonu akustik ses yalıtımı

MİNİ HOME CİNEMA SES YALITIMI

Odanın kendisi, herhangi bir ev sineması veya müzik odasında en önemli bileşendir. Harika bir sistem, kötü performans gösteren bir oda tarafından kolayca tehlikeye atılır. Akustik tedavi, bunu ayarlama ve yönetme şeklimizdir. Sinema odanızdaki akustik ortamın nasıl optimize edileceğini anlamak, “kutudan çıkan sesi” gerçekten mükemmel sonuçlardan ayıran şeylerden biridir.

Evde Kaliteli Bir Sesle Sinema İzlemek Mümkün

İster 35.000 TL’lik bir ev sineması, isterse 500.000 TL’ lik özel bir tasarım sineması olsun, sisteminizden her performans düşüşünü çıkarmaya %100 odaklanıyoruz. Şimdiye kadar ziyaret ettiğimiz her sistem, doğru ayar ve kalibrasyon ile geliştirilebilir. Bu, kurulumcuların genel olarak yapmadığı bir şeydir.

home cinema ses yalıtımı

mini sinema odaları

ev sinema odası maliyeti

evde sinema odası kurmak

STÜDYO ODASI SES YALITIMI

Radyo ve TV istasyonları yayın için üstün ses kalitesi gerektirir. Yayın odasındaki yankıların kontrolü, ses panelleri uzaya yerleştirildiğinde gerçekleşir. Ekolar ses panelleri ile stüdyodan çekildikten sonra, orijinal sese daha fazla netlik geri yüklenir ve net bir yayın sinyali üretilir. Stüdyo ses yalıtımı ve yayın sinyalinizin kalitesini en üst düzeye çıkarmanın anahtarı yankıyı azaltmak ve ortadan kaldırmaktır.

Studio Ses Kontrolü

Ses geçirmez duvarlarla yankı seviyesini düşürerek, oda premium sese geri yüklenecek ve yayınlarınız için anında daha kullanıcı dostu bir stüdyoya dönüştürülecektir. İstenmeyen ses dalgası yansımalarınız, stüdyoya, duvara veya tavana monte edilmiş bir dizi ses paneli eklenerek stüdyodan çekilebilir ve dönüştürülebilir.

Panel seçimi, panel kalınlığı ve panel miktarları ile ilgili olarak size koçluk yapacağız ve size istediğiniz alana yerleştirme özgürlüğü veriyoruz. Ses panelleriniz kurulduktan hemen sonra akustik farkı fark edeceksiniz.

acoustic studio sound insulation

akustik stüdyo odası ses kayıt odaları

stüdyo salonu akustik ses yalıtımı malzemeleri

studio sound insulation

REJİ ODASI SES YALITIMI

Reji odanızı ses panelleriyle güçlendirmek için birkaç popüler alternatif var. Bunlar akustik ses yutum oranı yüksek yalıtım süngerleri, zemin için akustik rulo veya karo halı ve duvarla beraber tavanı dekore edecek A sınıfı yangına dayanıklı kumaş kaplı ses yalıtım panelleridir.

Reji odalarında neden kumaş kaplı panelin kullanılır?

Kumaş Paneller , reji odanızın umduğunuz ses değerlerini üretmek için ihtiyaç duyacağı emilim katsayılarını üretmek için bir araya gelen dayanıklı, dekoratif, taşınabilir ses panelleridir. Bu ses panelleri A Sınıfı yangına dayanıklıdır, kolay kurulur ve 60 renk seçeneğiyle sunulur.

reji odası ses yalıtımı

reji odası akustik ses yalıtımı kaplama

reji odası akustik ses yalıtımı

reji odası akustik ses izolasyonu

BATERİ ODASI SES YALITIMI

Ses bir yüzeye çarptığında katı maddelerden ve yüzeylerden kolayca geçebilen bir titreşim enerjisi haline gelir. Bas ve vuruş davulları da çok fazla titreşim enerjisi yaratacaktır. Yüksek bir ses yalıtımı standardı için, binanın yapısına geçmesini önlemek için bu titreşimi emmeli veya ayrıştırmalıyız. Bunu yapmak için “Oda İçi Oda (Yüzer oda)” tekniğini kullanıyoruz.

Ses yalıtımı su yalıtımı gibidir. Sesi stüdyo içinde tutmak için tüm duvarları, tavanı ve zemini ses yalıtmanız gerekecektir. Pencereler, kapılar ve hava delikleri gibi tüm zayıflıkların göz önünde bulundurulması ve sesin her zaman zayıf noktayı bulup yine de geçeceği için hava boşluklarının kapatılması gerekir.

Bateri Odasında Kullanılan Malzemeler

Bateri odalarında bass seslerini, yankıyı ve gürültüyü engellemek için birçok ses yalıtım malzemesi vardır. Bass küpü ve basstrapler bass seslerini engellemek için idealdir. Yankıyı engellemek adına tavan ve duvarların belirli noktalarında kumaş kaplı paneller ve ses yutucu akustik süngerler kullanılırız. Bu işlemleri yaparken zemini de hesaba katarak titreşim alıcı ve akustik rulo halılar kullanılır. İşlem sadece tavan, duvar ve zeminle kalmıyor. Çift lamineli ses yalıtımlı camlar ve ses geçirmez kapılarda bir diğer malzemeler arasındadır.

bateri odası ses yalıtım malzemeleri

bateri odası akustik titreşim önleyici

bateri odası akustik ses izolasyonu

bateri odası ses izolasyonu

PİYANO ODASI SES YALITIMI

Piyano odanızın boyutları ve düzeni şüphesiz genel ses üzerinde bir etkiye sahip olacaktır. Hiç içinde bulunduğu oda için çok güçlü bir piyano dinlediniz mi?

Sadece sağır edici derecede yüksek olmakla kalmaz, aynı zamanda ses kalitesinin düşmesine neden olur. Genel bir kural olarak, daha büyük odalar için daha büyük piyanolar inşa edilir, bunun nedeni, kendilerini daha büyük alanlarda en iyi sunan niteliklere ve özelliklere sahip olmalarıdır. Bir konser binasının alt ucundaki çift oktavın kudretli sesi, sesin gelişmesi ve yankılanması için yeterli alan olmadığından tipik bir ev odasında kaybolacaktır.

Büyük piyanoların büyük miktarda hava taşımak ve nispeten büyük ses dalgaları üretmek için tasarlandığını unutmayın. Bunu yapmak için uygun büyüklükte bir odaya yerleştirilmeleri gerekir.

Bir odanın piyanoyla ilgili akustiğinin en ihmal edilen yönlerinden biri zemin. Çıplak zemin, vernikli, laminatlı veya cilalı mı? Belki halı kaplı, seçim sayısız. Ahşap zeminler ile evde üretilen ses çok güçlü ve baskın olabilir, neredeyse duyulamayacak kadar serttir. Bu genellikle sesi yumuşatmak için piyanonun altına büyük bir halı koyarak yapılabilir.

piyano odası ses yalıtımı

piyano odası akustik ses düzenleme

piyano odası akustik ses izolasyon malzemeleri

piyano odası akustik ses izolasyonu

YEMEKHANE – KAFETERYA SES YALITIMI

Kafeteryalar çok gürültülüdür. Odalar, silmeyi ve temiz kalmayı kolaylaştıran, ancak gürültü kontrolüne katkıda bulunmayan sert yansıtıcı yüzeylerle inşa edilmiştir. Beton, tuğla, fayans, cam, metal ve alçıpanı birleştirdiğinizde, odadaki yankıların ortalama% 5’inden daha az emerler. Ses dalgaları bu yüzeyleri yansıtmaya devam ettikçe, odadaki desibel seviyeleri kafeterya gürültünüzü artırmaya başlar. Alanda oturan insanlar daha sonra seslerini arka plan gürültüsü seviyesinin üzerine çıkarmaya başlarlar. Bu nedenle, kafeteryadaki gürültü seviyelerini kontrol etmeye yardımcı olmak için odanıza ses panelleri eklemek çok önemlidir

Ses Paneli İle Yankıları Bastırın

Gürültü sorunlarını çözmek için amaç kafeteryadaki ortam eko ​​seviyesini düşürmektir. Bir dizi ses paneli , odanın içine duvara veya tavana monte edilebilir, istenmeyen ses dalgası yansımalarını yakalar ve dönüştürür. Ses yalıtımı yapıldıktan sonra , bir kafeterya orijinal sese daha net ve daha rahat bir yemek deneyimine sahip olacaktır. Duvara veya tavana monte paneller , kafeterya gürültü seviyelerinizi kontrol etmede önemli bir rol oynar . Müşterilerimize söylediğimiz gibi, insanları daha az gürültülü yapmıyoruz – odayı daha az gürültülü yapıyoruz.

yemekhane ses yalıtımı

yemekhane akustik ses yalıtımı

yemekhane akustik ses izolasyonu

akustik yemekhane yalıtımı

TİYATRO SALONU AKUSTİK DÜZENLEME

Bir tiyatro veya oditoryum, çok fazla metal görmeyi beklediğiniz ilk yer olmayabilir. Bununla birlikte, örgü formunda veya metal tavan panelleri olarak metal, modern ve çağdaş bir dekorasyon veya etkili bir akustik kontrol çözümü olarak performans gösterebilir.

Kullanılan Malzemeler

Yankılanma süresi büyük ölçüde oda duvarları, tavanlar, zeminler, mobilyalardaki yüzeylerin ses emme kapasitelerine ve oda hacmini etkiler ses özelliklerini etkiler. Alanlardaki sert yüzeyleri gizlemek için metal kafes kullanılabilir yansıma gerektiğinde, genellikle ses emici kumaşlar, mineral yün veya köpük malzemeleri gibi gözenekli emici malzemeler veya rezonans emiciler ile birlikte kullanılır.

Tasarım Estetiği

Tavanın estetik tasarımına başlamadan önce tiyatronun teknik gereksinimlerini anlamak önemlidir. Madaras’ın belirttiği gibi, bu, herhangi bir hoparlör konumunu ve tavandaki açılış gereksinimlerini içerir, bu nedenle hoparlörlerden gelen ses engellenmez, ayrıca podyumları ve spot konumları, sahne arkası / sahne görüş çizgilerini, sahne önlüklerini veya itme aşamasını takip etmeyi ve havai donanım gereksinimleri.

tiyatro salonu akustik ses yalıtımı

tiyatro salonu ses izolasyonu

tiyatro salonu akustik ahşap kaplama

tiyatro salonu akustik düzenleme

( Sound Acoustic )