Ses Yalıtım Şiltesi

Ses yalıtım şiltesi konutlarda alt kata giden seslere çözüm sağlamak için geliştirdiğimiz sandviç şekilde bir malzemedir. Uygulama zorluğu göstermeden titreşim ve gürültüye engel olabilecek ses yalıtım malzemeleri ile birlikte üretilir. En üst ve en alt kısımda evapan, iç kısımda yüksek yoğunluğa sahip süngerpan ve keçeli ses bariyeri kullanılır. Kullanım alanı parke altı veya halıfleks altı olabilir. Kullanılan ürünlerin yoğunlukları fazla olduğu için malzemede uygulandıktan sonra parkede bir çökme yaşanmaz.

zeminpan ses yalıtım şiltesi

Ses Yalıtım Şiltesi Özellikleri

  • Ebat : 150cm * 20mt – 150cm * 100cm plaka
  • Kalınlık : 14mm ile 40 mm arası
  • PE esaslı, Kauçuk formunda imal edilen, çapraz bağlı, kapalı ve amorf formda iç hücrelere ve yine çapraz bağlı açık ve amorf formda yüzey hücrelerine sahip olan, su ve nemden etkilenmeyen, özelliklerini uzun yıllar kaybetmeyen ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlayan polimerik bir malzemedir.
  • Ses yalıtım şiltesi nano hücreleri sayesinde birim hacim kütlesini asla kaybetmez ve darbelere karşı da son derece dayanıklıdır. Kapiler su emme oranı Sıfır (0) dır.
  • Evapan Akustik Şilte®, ağırlığını oluşturan çapraz bağlı amorf formda hücre yapısı sayesinde ISIYI ve SESİ Taşımaz. Isı Yalıtımı ve Ses Yalıtımını hücre yapısı sayesinde gerçekleştirir.
  • Akustik Şilte hücreleri soluduğumuz hava ile doludur. İnsan sağlığına zararlı bileşen içermeyen Akustik Şilte Evapan® bakteri ve mayt oluşumuna engel olur, Antibakteriyeldir.